Iekšlietu nozares stratēģijā 2023. - 2027. gadam rīcības virziena “Amatpersonu fiziskās sagatavotības un veselības veicināšana” viens no uzdevumiem ir “Pilnveidot psiholoģisko atbalstu Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, ieviešot vairāku līmeņu psiholoģisko atbalstu un izveidojot kolēģu atbalsta posmu”, kura īstenošana uzdota Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centram sadarbībā ar Valsts policiju, Valsts robežsardzi, Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Iekšējās drošības biroju. Sākot ar 2024. gada 1. septembri par atbalsta personu Valsts policijas koledžas nodarbinātajiem noteikta  Valsts policijas koledžas Karjeras attīstības un profesionālo mācību centra Starptautiskās sadarbības grupas vecākā inspektore Evija Jansone.

 

Kas ir atbalsta persona?

Mēs zinām, ka cilvēka dzīve sastāv no 7 jomām un ar tām saistītajiem jautājumiem, kurus uzdod ik dienas:

  • Attiecības: Kuras attiecības sniedz drošību? Kuras attiecības atņem enerģiju un ietekmē negatīvi?
  • Personīgie mērķi: Ko es vēlos sasniegt? Ko es esmu paveicis?
  • Finanses: Cik es nopelnu? Kādas ir manas vajadzības? Vai es jūtos droši?
  • Atpūta un brīvais laiks: Kā un ar ko es atpūšos? Vai ir kādi nesasniegti mērķi, kāpēc?
  • Veselība un fiziskā sagatavotība: Kāda ir mana ikdiena? Kādi ir mani ieradumi?
  • Darbs, karjera, bizness: Kas ietekmē manas izvēles? Vai šī ir labākā izvēle un rīcība?
  • Ieguldījums sabiedrības labā: Kāpēc es daru? Ko es iegūstu un ko iegūst citi no manis?

 

Mēs redzam, ka ne visas dzīves jomas ir vienlīdz attīstītas vai dažkārt, uzsākot jaunu dzīves posmu, izvirzot personīgos mērķus vai pieņemot karjeras izaicinājumus cilvēks var izjust stresu, apjukumu, bailes un dažādas emocijas, kas ietekmē pašsajūtu un lēmumu pieņemšanu. Katram cilvēkam ir nepieciešams atbalsts, arī kadetiem, kuri studiju laikā pieaug kā personības un paralēli studiju procesam piedzīvo jaunus izaicinājumus arī privātajā dzīvē.

Mēs esam par to, lai katrs kadets spētu atrast savu lomu un vietu mūsu lielajā kolektīvā, lai katrs justos piederīgs, gaidīts un pieņemts.  Zini, ka atbalsta persona var kļūt par Tavu palīgu ceļā uz karjeras izaugsmi, jo atbalsta persona strādā, izmantojot uz indivīda vērstās domāšanas un plānošanas pieeju.

 

Ieskaties www.emacibas.vp.gov.lv un iepazīsties ar informatīvajiem materiāliem

Satiec atbalsta personu Valsts policijas koledžā vai piesakies sarunai, nosūtot e-pastu uz: evija.jansone@koledza.vp.gov.lv

Noskaidro, kā Tu vari pilnveidot savu dzīvi un izvirzīt jaunus mērķus!

Atbalsta persona

Organizācijas kultūru veido cilvēki!

Iestādes kultūra ir  personāla vērtību, tradīciju, rituālu, emociju un sajūtu kopums, kas vieno cilvēkus, veidojot piederības izjūtu savai darba videi un līdzcilvēkiem.

Cilvēks, pieņemot vienu no svarīgākajiem dzīves lēmumiem, - uzsākt studijas Valsts policijas koledžā un kļūstot par kadetu apņemas kalpot sabiedrībai.

Tas ir liels gods un atbildība! Lai šo uzdevumu paveiktu ir nepieciešams veltīt neskaitāmas stundas pašattīstībai, jaunu prasmju un zināšanu apguvei, cilvēku iepazīšanai un komunikācijas prasmju stiprināšanai.

Studentam uzsākt patstāvīgu dzīvi, dažkārt nemaz nav tik viegli, tas ir gana izaicinoši! Adaptācijas laiks, draudzēšanās, dzīvesvietas maiņa, jauni noteikumi un likumi, cilvēki un ieradumu maiņa un vēl daudz kā cita. Tas var radīt apjukumu, bailes un vēlmi paslēpties.

Mēs esam par to, lai ikviens kadets justos drošībā, piederīgs mūsu kolektīvam, pārliecināts par sevi un savām spējām. Tādēļ esam radījuši iespēju kadetiem pulcēties, lai palīdzētu pilnveidoties kā personībām un sajust, ka katrs no viņiem ir vērtība.

Kopš 2024. gada aprīļa Valsts policijas koledžas kadeti ir laipni aicināti pievienoties brīvprātīgo kustībai.

 

Kas ir brīvprātīgo kustība?

Tie ir cilvēki, kuri ārpus studiju/darba grafika, savā brīvajā laikā vienojas par sadarbību ar iestādēm, nevalstiskajām organizācijām un nozaru speciālistiem.

 

Ko dara brīvprātīgie?

  • Attīsta komunikācijas prasmes, sarunājoties, palīdzot, uzklausot vai sniedzot atbalstu.
  • Draudzējas un palīdz viens otram gan studiju laikā, gan privātos jautājumos.
  • Iepazīst personību tipus, cilvēku vērtības un dzīvesveidus.
  • Rūpējas par dzīvniekiem un cilvēkiem, kuri ir nonākuši grūtībās dažādu iemeslu dēļ.
  • Pilnvērtīgi pavada savu brīvo laiku, apvienojot patīkamo ar lietderīgo.
  • Sadarbojas ar pasākumu organizatoriem (izglītības, mākslas, mūzikas un sporta) un pilnveido savu redzesloku par daudzveidīgām profesijām, interesēm un hobijiem u.c.

 

Kā pievienoties Valsts policijas koledžas brīvprātīgo kustībai?

Raksti brīvprātīgo kustības vadītājai Evijai Jansonei, e-pasts: evija.jansone@koledza.vp.gov.lv

Brīvprātīgo kustība attēls nr 1
Brīvprātīgo kustība attēls nr 2
Brīvprātīgo kustība attēls nr 3
Brīvprātīgo kustība attēls nr 4