boulderinga siena Valsts policijas koledžā

Valsts policijas koledžas Sporta katedras telpās kadetiem, kā arī Valsts policijas amatpersonām un nodarbinātajiem tiek piedāvāta iespēja bezmaksas apmeklēt aizraujošas, vispārējo fizisko sagatavotību attīstošas un sevi izaicinošas nodarbības boulderingā. Par to, ko attīsta boulderings un kāds ekipējums nepieciešams, lai piedalītos nodarbībās, stāsta Karjeras attīstības un profesionālo mācību centra Starptautiskās sadarbības grupas vecākais specialists un boulderinga instruktors Uldis Kirtovskis.

Kā Jūs pievērsāties boulderingam?

Kāpšanas sportā esmu jau sen, kalnos pirmo reizi biju 1979. gada vasarā, Kaukāzā. Esmu kāpis Kaukāza, Pamira, Tjanšana, Alpu kalnos, kā arī uzkāpis Monblāna, Materhorna, Kazbeka virsotnēs, piedalījies ekspedīcijā Himalajos. Kāpšanas iemaņas nepieciešamas, lai kalnos spētu iziet sarežģītus maršrutus pa dažādiem reljefiem. Boulderings kā kāpšanas sporta daļa ir salīdzinoši jauns, šī gada vasaras Olimpiskajās spēlēs tas otro reizi ir iekļauts sacensību sporta veidos. Tā ir kāpšana pa īsiem, bet sarežģītiem maršrutiem, augstumā līdz 3.5 m / 4.5 m, bez piekares sistēmas un bez drošināšanas virves. Boulderings kā kāpšanas veids man iepatikās uzreiz, jo tam netraucē ne ziemas sezona, ne laikapstākļi un vienīgais nepieciešamais inventārs ir piemēroti apavi kāpšanai.

boulderings

Kādi ir ieguvumi no treniņiem boulderingā?

Šie treniņi attīsta dziļo muskulatūru, īpaši ķermeņa augšdaļā, kā arī veicina specifisku roku un pirkstu satvēriena muskuļu attīstību, kas pielietojami arī uzbrukuma atvairīšanas un aizsardzības paņēmienos. Tāpat tiek attīstīta koordinācija, līdzsvara izjūta, lokanība, veicināta vispārējā fiziskā sagatavotība, trenēta spēja pieņemt lēmumus ekstrēmos apstākļos, kas ir nozīmīgi pildot dienesta amata pienākumus. Boulderings arī palīdz pārvarēt bailes no augstuma.

 

boulderings

Kas ir nepieciešams, lai piedalītos boulderinga treniņā?

Lai uzsāktu treniņus nav nepieciešams specifisks fiziskās sagatavotības līmenis. Viss, kas vajadzīgs ir sportošanai piemērots apģērbs – vēlams tāds, kas nosedz ceļgalus un elkoņus, kā arī tīri, tikai iekštelpās izmantoti, cieši pieguļoši apavi, kam ir gluda, cieta gumijas zole.

Kā tiek aizvadīti treniņi?

Treniņi sākas ar iesildīšanās vingrinājumiem uz paklāja, lai  izvairītos no  traumām. Tiem seko iesildīšanās uz sienas pa vienkāršiem maršrutiem, lai apgūtu un trenētu specifiskas kāpšanas kustības. Atbilstoši katra dalībnieka fiziskajai sagatavotībai, treniņā tiek uzdoti dažādas sarežģītības pakāpes uzdevumi uz boulderinga sienas. Nodarbībās apgūst arī dažādus alpīnisma elementus – mezglu siešanu, alpīnisma sistēmu izmantošanu, nolaišanās ierīču pielietošanu. Viss minētais ekipējums ir pieejams treniņos. Nodarbības noslēgumā atsildīšanās un stiepšanās vingrinājumi.

 

boulderings

 

Treniņi notiek Sporta  katedras telpās. Ja esi Valsts policijas koledžas kadets vai Valsts policijā nodarbināta persona un vēlies pieteikt savu dalību treniņiem, lūgums sazināties ar Uldi Kirtovski, rakstot uz e-pastu: uldis.kirtovskis@koledza.vp.gov.lv vai zvanot: T. 26 601 939.

 

boulderings