Pagājušajā nedēļā Valsts policijas koledžas Izmeklētāju mācību centrā (IMC) notika intensīvas mācības, kurās 35 Latvijas tiesībaizsardzības iestāžu izmeklētāji papildināja zināšanas organizēto noziegumu apkarošanā.
Šī gada 11. decembrī IMC viesojās Max Cox ar komandu no National Crime Agency un Lielbritānijas muitas un nodokļu pārvaldes (HMRC), lai mācību laikā dalītos pieredzē un demonstrētu praktiskus piemērus, kā Lielbritānijas tiesās tiek uzrādīti digitālie pierādījumi.
Vienlaikus visas nedēļas garumā, no 11. līdz 15. decembrim, izmeklētāji no dažādām tiesībaizsardzības iestādēm stiprināja savas zināšanas par krimināllietu izmeklēšanu, kas saistītas ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Šo mācību laikā lektori vērsa uzmanību izlūkdatu un pierādījumu atšķirībai, jaunākajām metodēm informācijas atrašanai tiešsaistē, skaidroja par atvērtā un slēgtā koda izlūkošanas informāciju, sadarbības nozīmi starp izmeklētājiem, policiju un tiesām, aktīvu izsekošanu starp dažādām jurisdikcijām, digitālo kriminālistiku, izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un citām būtiskām tēmām.
Valsts policijas koledža ir pateicīga ikvienam lektoram par dalīšanos ar teorētiskām un praktiskām zināšanām, tā sniedzot ieguldījumu izmeklēšanas kvalitātes uzlabošanā. Pateicamies kolēģiem no HMRC, National Crime Agency, Finanšu izlūkošanas dienesta, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes, kā arī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokuroram Jānim Baumanim un Rīgas apgabaltiesas tiesnesim Zigmundam Dunduram.
Izsakām pateicību arī Lielbritānijas vēstniecībai Latvijā, Ievai Birkai un konsultatīvajam uzņēmumam “Adam Smith International”, kuru sniegtā atbalsta dēļ bija iespējama šo dinamisko mācību organizēšana.
Pasākumu finansēja Lielbritānijas valdība Serious and Organized Crime Network (SOCnet) projekta "Noziedzīgi iegūtu līdzekļu apkarošanas kapacitātes stiprināšana" ietvaros.
Valsts policijas koledžas IMC darbības mērķis ir pirmstiesas izmeklēšanas un operatīvā darba kvalitātes celšana, nodrošinot pastāvīgu tālākizglītības ieguvi un profesionālās kvalifikācijas celšanu. Šī gada 9 mēnešos IMC kopumā jau ir apmācītas 1554 tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonas.