Līga Kļaviņa

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa reaģēšanas nodaļas inspektore Līga Kļaviņa dalās ar  savu pieredzes stāstu par izvēli mainīt karjeru uz dienestu Valsts policijā un pirmajiem mēnešiem strādājot kā reaģēšanas nodaļas inspektorei.

1. Vai varat pastāstīt, kādā jomā Jums ir iegūta augstākā izglītība un nedaudz par iepriekšējo darba pieredzi? Kas Jūs motivēja turpmāko karjeru saistīt ar dienestu Valsts policijā?

Man ir augstākā izglītība tiesību zinātņu jomā, ar kvalifikāciju jurista palīgs. Vairākus gadus darbojos namu apsaimniekošanas jomā, kur ikdienā strādāju birojā ar dokumentāciju. Līdz brīdim, kad nolēmu pārkvalificēties, man nebija pieredzes ar policijas darbu, bet tas mani vienmēr ir interesējis un vilinājis. Vēlējos izmēģināt ko jaunu, pārmaiņas savā dzīvē un šobrīd jau 3 mēnešus esmu Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa reaģēšanas nodaļas inspektore.

2. Kādēļ izlēmāt pievienoties tieši reaģēšanas nodaļas komandai? Vai un kādēļ Jūs ieteiktu arī citiem apsvērt iespēju izvēlēties dienestu kādā no Valsts policijas reaģēšanas nodaļām?

Kā minēju iepriekš, man līdz mācību uzsākšanai Valsts policijas koledžā, nebija saskares ar policijas darbu, bet nolēmu, ka tieši reaģējošā policista amats būtu tas, kas sniegtu plašāko ieskatu un šajā amatā es iegūtu gan zināšanas, gan pieredzi, kas būtu labs pamats turpmākajai karjerai attīstībai. Reaģēšanas nodaļas komandai pievienojos arī tādēļ, ka darbs ikdienā ir dinamisks, visu laiku esi kustībā un ik dienu nākas saskarties ar dažādiem notikumiem uz kuriem saņemam izsaukumus. Un, protams, man ļoti patīk arī piedāvātais darba grafiks – esmu darbā 24 stundas un pēcāk seko trīs brīvdienas. Personīgi man darbs ļoti patīk un nenožēloju lēmumu pievienoties Valsts policijas komandai.

3. Kā Jūs raksturotu sava darba ikdienu, kādus pienākumus veicat? 

Mans ikdienas darbs saistīts ar ceļu satiksmes un sabiedriskās kārtības uzraudzību, reaģēšanu uz informāciju par noziedzīgiem nodarījumiem vai citiem pārkāpumiem, izbraucot uz notikumu vietām. Būtībā visas 24 stundas notiek patrulēšana ielās. Tāpat manos darba pienākumos ietilpst administratīvo pārkāpumu konstatēšana, resorisko pārbaužu veikšana, ir jāuzsāk kriminālpocesi un jāveic sākotnējās izmeklēšanas darbības. Būtībā reaģējošais darbinieks ir pirmais, kurš nonāk saskarē ar likuma pārkāpumiem un veic visas sākotnēji nepieciešamās darbības. Mūsu galvenais uzdevums ir ātri reaģēt uz notikumu, novērst noziedzīgu nodarījumu un sniegt palīdzību iedzīvotājiem.

4. Cik ilgi atrodaties dienestā Valsts policijā? Vai un kādu atbalstu saņēmāt pēc 3 mēnešu apmācībām Valsts policijas koledžā un uzsākot darba pienākumu izpildi?

Šobrīd esmu dienestā jau 6 mēnešus, ieskaitot laiku, kad 3 mēnešus apguvu profesionālās pilnveides izglītības programmu „Policijas darba pamati Valsts policijas amatpersonām” Valsts policijas koledžā. Iecirknī man ir nozīmēts mentors ar kuru kopā patrulējam un izbraucam uz notikumu vietām. Viņš ikdienā sniedz atbalstu un veic apmācību – piemēram, paskaidro, kā katrā situācijā rīkoties, kādu dokumentāciju un kā jāpilda. Man ar mentoru ir ļoti paveicies, jo viņš ir saprotošs un zinošs – viņa vadībā esmu apguvusi visu nepieciešamo, lai veiksmīgi pildītu savus pienākumus. Varu teikt, ka visi kolēģi ir atbalstoši un vienmēr gatavi palīdzēt.

5. Vai, Jūsuprāt, Valsts policijas koledžas izglītības programma sniedza pietiekamu pamatu, lai veiksmīgi uzsāktu dienestu Valsts policijā?

Tā kā uzsāku dienestu Valsts policijā bez iepriekšējām zināšanām par to, kāda ir dažādu specifikāciju darbinieku ikdiena un pienākumi, Valsts policijas koledžā guvu gan priekšstatu par darbības jomām, gan teorētiskās zināšanas. Mācību process trīs mēnešu laikā bija ļoti intensīvs, vairāk tendēts uz teorētisko zināšanu apgūšanu, mazāku uzsvaru liekot uz praktiskajām nodarbībām. Tomēr jau iepriekš minētā mentoru piesaiste izglītības programmas absolventiem, kad tie uzsāk pildīt dienesta pienākumus, nodrošina individuālu pieeju katram jaunajam Valsts policijas darbiniekam. Uzskatu, ka šis ir darbs, ko vislabāk var apgūt procesā, izbraucot uz notikuma vietām, sekojot mentora norādēm un praktiski aizpildot nepieciešamo dokumentāciju.

6. Vai esat informēta par Valsts policijas koledžas realizētajām profesionālās pilnveides mācībām, kas sniedz iespēju policijas darbiniekiem paaugstināt profesionālo līmeni, apgūt jaunu kvalifikāciju un praktiskās iemaņas? Vai esat  izmantojusi šo iespēju?

Esmu informēta, bet šobrīd, kamēr man tiek nodrošināta intensīva apmācība darba vietā, neesmu šo iespēju izmantojusi, bet nākotnē noteikti plānoju pieteikties papildus apmācības kursiem. “Tazer” lietošanas un pirmās palīdzības kursus jau apguvu 3 mēnešu apmācības programmā, tāpat kā uzbrukuma atvairīšanas un aizsardzības taktikas paņēmienus. Par pirmās palīdzības kursiem varu teikt milzīgu paldies lektorei, jo šobrīd esmu pilnībā sagatavota pirmās palīdzības sniegšanai iedzīvotājiem, kad tas būs nepieciešams. Tāpat varu teikt, ka Koledžā apmācību nodrošina savā jomā zinoši pasniedzēji, kuri gatavi savas zināšanas nodot ikvienam no Jums.

7. Ko Jūs novēlētu pašreizējiem Valsts policijas koledžas kadetiem? Kādēļ ir vērts apsvērt iespēju mainīt savu profesiju uz dienestu Valsts policijā?

Pirms pieņemt lēmumu uzsākt dienestu Valsts policijā, ikkatram pašam priekš sevis jāizvērtē gan piedāvātās priekšrocības, gan jāsaprot, vai fiziski un mentāli būtu spējīgs tikt galā ar dažādajām situācijām, kurās policijas darbiniekiem jāiesaistās ik dienas.  Strādājot Valsts policijā tiek nodrošināti materiālie labumi, piemēram, veselības apdrošināšana, izdienas pensija, tāpat ir plašas karjeras izaugsmes iespējas un vari mainīt specializāciju no reaģējošā policista uz izmeklētāju vai izvēlēties strādāt prevencijas jomā, kinoloģijā – pēc katra individuālā aicinājuma un spējām.

Novēlu jaunajiem Valsts policijas koledžas kadetiem nekad nepadoties, virzīties uz saviem mērķiem un pie mazākajām grūtībām “nemest plinti krūmos”. Spēku un izturību ikdienā, ticiet saviem sapņiem un nekad nešaubieties par savām spējām – uzdrīkstieties un rīkojieties!

 

Līgas Kļaviņas mentors, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa reaģēšanas nodaļas vecākais inspektors Artis Kauliņš, raksturojot līdzšinējo sadarbību ar jauno kolēģi uzsver, ka sākotnēji viņai bija jāuztver un jāapstrādā daudz informācijas, kas saistīta ar dienesta pienākumu veikšanu, vienlaikus norādot, ka intensīvā apmācība nav radījusi nekādus sarežģījumus un šobrīd ir apgūti pamati, lai Līga Kļaviņa veiksmīgi pildītu savus amata pienākumus – ir apgūta informācija par operatīvā transportlīdzekļa tehnisko stāvokli, transportlīdzekļu pareizu apturēšanu, uzvedības normām, kas jāņem vērā komunikācijā ar iedzīvotājiem, kā arī normatīvais regulējums un tā piemērošana gan ceļu satiksmes pārkāpumos, gan sabiedriskās kārtības nodrošināšanā. Mentors norāda, ka Līga Kļaviņa jau sākotnēji izrādīja iniciatīvu tieši ceļu satiksmes pārkāpumu konstatēšanā un novēršanā, tomēr arī noziedzīgu nodarījumu notikuma vietās kolēģe uzdeva interesējošos jautājumus par darbībām, kas jāveic reaģēšanas nodaļai, lai viss tiktu paveikts atbilstoši normatīvajam regulējumam.

Mentors Artis Kauliņš stāsta:

”Līgu varu raksturot kā ambiciozu personu, kura ir ļoti ieinteresēta policijas darbā. Uzskatu, ka ar viņu nevienam nebūs grūti sastrādāties, jo viņa ir laipna, pretimnākoša un ar labu humora izjūtu, kas mūsu darbam ir nepieciešamība. Novēlu Līgai arī turpmāk apgūt jaunas zināšanas, attīstīt prasmes un pielietot tās, sniedzot atbalstu pārējiem kolēģiem un sabiedrībai.”

 

Ja arī Tu esi vecumā līdz 40 gadiem un Tev ir jau iegūta augstākā izglītība un vēlies attīstīt savu karjeru Valsts policijā, izmanto iespēju trīs mēnešu laikā apgūt profesionālās pilnveides izglītības programmu „Policijas darba pamati Valsts policijas amatpersonām”.

Ņem vērā, ka pieteikties sev interesējošai vakancei vari jebkurā laikā un mūsu personāla speciālisti informēs par nākamās apmācību grupas sākumu!